Firma SOŁTYK & SOŁTYK Architekci Sp.z o.o. bazuje na sięgających 1975 roku doświadczeniach indywidualnej praktyki zawodowej architekta Stanisława Sołtyka, firmy "Pracownia Architektoniczna SOŁTYK" (1987-1992) i działającej w latach 1992-1995 firmy SOŁTYK & PARTNER Sp.z o.o. Od 1995r. funkcjonuje już rodzinna firma projektowa : SOŁTYK & SOŁTYK Architekci Sp.zo.o.

Firma SOŁTYK & SOŁTYK świadczy wszechstronne usługi w dziedzinie projektowania i realizacji inwestycji budowlanych, w zakresie projektowania urbanistycznego, architektonicznego, projektów inżynierskich ( konstrukcja i instalacje ), aranżacji, wystroju i wyposażenia wnętrz oraz obsługi i prowadzenia budowy.

STANISŁAW SOŁTYK projektował i nadzorował liczne znaczące obiekty, które dokumentują doświadczenia zawodowe i praktyczną znajomość realizacji i nadzoru inwestycji budowlanych i stanowią gwarancję wysokiego standardu estetycznego i technicznego oferowanych usług.

Firma SOŁTYK & SOŁTYK ARCHITEKCI współpracuje ze znakomitymi specjalistami wszystkich dziedzin związanych z budową i firmami budowlanymi potrafiącymi budować szybko, nowocześnie i w ramach ustalonego budżetu.
W projektowaniu stosujemy wyłącznie koncesjonowane oprogramowanie.
Współpraca z firmą SOŁTYK & SOŁTYK gwarantuje sukces planowanej inwestycji.

PREZES :

STANISŁAW SOŁTYK
mgr inż. architekt
Politechnika Warszawska - Wydział Architektury - 1974

STANISŁAW SOŁTYK po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury odbył praktykę zawodową w Finlandii w biurze architektonicznym "Keijo Petaja" a następnie w latach 1975 do 1987 pracował w biurze projektów "Miastoprojekt Warszawa" na stanowiskach od asystenta do starszego i głównego projektanta. Jest współautorem wielu projektów wykonanych w biurze "Miastoprojekt" i ich realizacji.

Od 1975 roku Stanisław Sołtyk prowadził obok pracy w biurze "Miastoprojekt Warszawa" również praktykę prywatną, która zaowocowała wieloma ciekawymi realizacjami.
Od 1987 roku architekt Sołtyk prowadzi wyłącznie prywatną pracownię projektową, w różnych formach organizacyjnych, a od 1992 roku biuro projektów o formule Sp.z o.o.

Stanisław Sołtyk pracował dydaktycznie na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych, oraz w Zespole Szkół Architektonicznych na Przyrynku w Warszawie.

Architekt Stanisław Sołtyk jest członkiem SARP, Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów MA-0774, posiada uprawnienia do projektowania architektonicznego St-230/82 i do projektowania w obiektach zabytkowych nr 65/99

VICEPREZES :

MARIA SOŁTYK
mgr inż. architekt krajobrazu
SGGW - Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu - 2007,
Studia podyplomowe - 2011.

DYREKTOR :

JERZY SOŁTYK
mgr inż. architekt
Politechnika Warszawska - Wydział Architektury - 2012